Furkan Vakfı - Öncü Nesil

Cuma, 01 30th

Son GüncellemeSal, 13 Oca 2015 4pm

Previous
Next

Film gibi bir son (Ergün Diler)

07cb79c8-b752-4341-942c-592bcdb062cdTürkiye ileride çok daha iyi analiz edilecek değişik bir zaman diliminden geçiyor! Birkaç yıl sonra bu dönemin filmleri, dizileri, şarkıları yapılacak. Kitapları yazılacak!
Ama şimdi hepimiz"neler olduğuna"kafa yoruyoruz!
Nereye gittiğimizi, finalde bizi neyin beklediğini bilen çok az!
Gelin isterseniz ortaya saçılan buncaTAPEarasında seyahatimizinSON DURAĞINAdoğru gidelim...
Ama önce nereden gelindiğini hatırlayalım...
Öyle ya"SON ÇETE"denilen yapının serüvenini bilmeden geleceği okumak hiç kolay değil!
Fethullah Gülen, İzmirKestanepazarı'ndadoğdu!
Erzurumlu'ydu ama hareket, benim çocukluğumdaCİNLİ KÖŞKolarak bildiğim semtte filizlenmişti! Gülen gerçekten İslam'ın peşinden giden ve eğitimin önemini kavramış bir isimdi!
Çok söylenmez ama ta başından beriDEVLETE SIZMAYIilke edinmişti hareket! Bu amaçla başörtüsü çıkarılabilir, içki içilebilir, küpe takılabilir, kot giyilebilir, açık seçik kadın fotoğraflarının yer aldığı dergiler okunabilir, ateist arkadaşlıklar kurulabilir hatta dinle imanla ilgili sorulara kayıtsız kalınıp, yanlış cevaplar verilebilirdi!
YaniSIZMANINönünde bir engel yoktu! Devlet peşlerinde olduğuna göre onlar da kılık değiştirebiliyordu!
Gülen, Kestanepazarı'ndaki hareketiNurettin Veren,Abdullah Aymaz,İsmail Büyükçelebi,İlhan İşbilen,Ali Candan,Halil İbrahim Uçar,Mehmet Kadan,Kemalettin Özdemir,İsa Saraç,Necdet Başaran veZafer Ayvazgibi isimlerle başlattı!
Türkiye'de en çok rastlananEŞİTSİZLİKherkesin başına geldiği için hareket kısa zamanda serpildi! Okul ve eğitim ülkenin kanayan yarasıydı!
Cemaat eğitimdeki eşitsizliği bileğinin gücüyle kendi lehine çevirdi! Okullar, evler, hayatlarından vazgeçen abiler, ablalarÇOCUKyetiştirmek için hizmet veriyordu!İNSANINönemini iyi kavramışlardı! Devletin yapamadığını onlar yapıyor, hizmet suya atılan taşın yarattığı halkalar gibi gittikçe büyüyordu!
Onlar büyüdükçe şimdiORTAKoldukları ortaya çıkanMERKEZ MEDYAve arkalarındakiPATRONLARateş püskürüyordu!
Özellikle28 ŞUBAT'tabu tavan yapmıştı!
Öcalan, PKK lideri olarak Türkiye'ye teslim edilirken bir güçGÜLENve beraberindeki birkaç kişiyiPENSİLVANYA'yaçekiyordu! Aslında olay burada başlıyordu!
Çünkü manşetlerle saldıranların arkasındaki güç, ta o zamanlardaSTV'yereklam veriyordu! Büyük ihtimal Gülen ve ekibi bilmese de birileri kollarını açarak karşılamaya hazırdı!
Hem de Atlantik'in diğer ucunda!
Ama bir sorun vardı!
Fethullah Gülen giderek büyüyen yapıyı tek başına yönetebileceğini düşünüyordu! 140 ülkede okul açmak, öğretmen göndermek, ilişkileri kurup yeşertmek, para aktarmak, mali tablo oluşturmak, tayinleri ayarlamak gibi çok ama çok zor olan konuların birTEK KİŞİile aşılması mümkün değildi!
Matematiğe aykırıydı!
Ama birileri ısrarla Amerika'da yaşamak zorunda kalan Gülen'e"Siz olmazsanız çökeriz!"mesajı veriyordu!
Oysa perde arkasından hareketinyüzde 20'sinebile Gülen'in el atması engelleniyordu! Yapı, çok az kişi bilse de Gülen'in fiilen elinden çıkmıştı! Ama başlangıçtaki amaçları devlete, millete hayırlı çocuklar yetiştirmek ve İslam'ın ışığından kopmadan ilerleyecek olan yapı, içlerine"girenleri"göremedi!
Birkaç kişi fark eder gibi olduysa da iş işten geçmişti artık!
Öcalan'ın verilip, Gülen'in alınması operasyondu! Nurettin Veren ile 56 günTAKSİDEsabahlayan Gülen için aslında hiçbir tehlike yoktu! Etrafında oluşturulan hava tamamen yapaydı! OAKILkaçmasını istedi, sonra da adres gösterdi!
Çünkü günü geldiğinde bilmeden ve istemeden de olsaKULLANILACAKTI!
Bu hiç değişmeyen kuraldı!
Aslında devletin çok önceleri hem Gülen'i, hem yapıyı uyarması gerekiyordu! Ama operasyonu anlayacakAKILAnkara'da yoktu! 28 Şubat'ta yayınlananKASETLERLEGülen'in ülkeyi terk etmesi sağlandı!
Ülkeyle ve devletle ilişkisi kesildi! Artık aracılar ve şimdi ortaya çıkan telefon konuşmaları dışında başka iletişim yolu kalmıyordu!
Yollar tıkanınca cemaateSIZMALARartıyordu! Bu da asla ve kat'a onların anlayamayacağı bir şekilde yapılıyordu!
Çünkü Gülen, toplam değeri 10 milyar doları bulan okulları ve nakit olarak dönen 3.5 milyar doları yönetebilecek biri değildi! İşi bu değildi!
Cemaate gönül veren herkes, değirmenin ceplerinden çıkanla döndüğünü zannederken, aslında paranın büyük kısmını,TÜRK bir PATRONile New York'ta yaşayan büyük sermaye veriyordu!
PARA onlardan geldiği anda komuta onlara geçmişti! ArtıkBÜYÜK TÜRKİYEiçin yola çıkan hareket başkasının hizmetine girmişti! Ama yapının bunu içeriden görmesi hiç kolay değildi! Otomobilin içinde oturup tekere batan çiviyi görmek gibi bir şeydi bu! Pensilvanya'ya gelen ve dünyada sözü geçen işadamlarının bir anlamı olmalıydı! Ama göremediler! Anlamadılar!
Türkiye'ye dönemeyen Gülen, orada büyük saygı görüyordu!
Gerçekten randevu alınması mümkün olmayanPATRONLARGülen'in ayağına gidiyordu!
Gurur okşayıcı olan aslında tehlikenin ta kendisiydi!
ÇünküİNGİLİZLER'inyönettiği sermaye ve akıl, işgal edemedikleri yapılara sızar ve kontrol ederlerdi!
Cemaatin başına da gelen buydu!
İngiliz aklı Türkiye'de aradığı gücü yükselen cemaatte bulmuştu! Ona yapışıp yürüdüler! Parayı da hiç esirgemediler!
Ancak dolarları yağdıranlar günü gelinceHİZMETİyanlarında görmek isteyeceklerdi!
OSLOgörüşmelerini sızdıran İngiltere ilk olarakHİZMETİorada kullandı! 200 yıldır yönettikleriORTADOĞU'nun TÜRKLER'egeri dönmemesi için Kürtler'le köprünün atılması şarttı! Denediler! KCK operasyonları, 7 Şubat MİT krizi gibi girişimler hep Türkiye'yi büyütmeye odaklananHAKAN FİDAN'ıve ona görevi veren Erdoğan'ı bitirmeye yönelikti!
İngiltere Ankara'dan rahatsız oluyor, ancak cemaatERDOĞAN'ıbile alacağını umuyordu! Zaten Emre Taner, Afet Güneş ve Hakan Fidan, İLKER PAŞA gibi alınmış olsaydı Erdoğan'ın söyleyeceği hiçbir söz kalmayacaktı!
DİREKTENdönüldü! Ama operasyonlar hız eksiltmedi! Gezi'de arka planda kalınsa da17 Aralık'tanet olarak ortada olan cemaatin savcıları ve hakimleriydi! Bu ekipULVİbir şey yaptıklarına inanarak geliyordu!
Erdoğan gitmesi ve indirilmesi gereken bir unsurdu! Adeta yemin edilmişti!
Belli ki arkalarındaki güce verilen bir söz vardı! Ve o güç de"Yürüyün arkanızda biz varız!"diyordu!
New Yorklu patronların Pensilvanya'ya akmasıİSTANBUL'uharekete geçirmiş ve uçağına atlayan ünlü simalar ABD'ye gidip bağlılıklarını bildirir olmuştu! Özel jetlerin biri iniyor, biri kalkıyordu! Varoluşlarından beriLAİKÇİveKEMALİSTolanİSTANBUL SERMAYESİ, İRTİCANIN KALESİolarak gördükleri Gülen hareketi ile iç içeydi!
Paraysa para, destekse destek veriyordu!
Artık cemaat için de, İstanbul sermayesi için de geçer akçePARAolmuştu! İdeolojiler kaldırılıp atılmış "PASTAnasıl paylaşılıra" gelinmişti!
Ve bu ittifak Erdoğan'ı götürüp yerine kendi isimlerini getireceğini sanmıştı!
İşte güç sarhoşluğu böyle bir şeydi!
Yanıldılar! Devlet kenetlendi! Ve düğmeye basıldı!
Gülen yanıbaşında görev yapanlardan bile haberdar değildi!
Günü gelince konuşulanlar ortaya çıkacaktı! Ama Erdoğan'ı indireceklerini düşündükleri için telefonda bile rahatça sohbet ediyorlardı!
Herkesi dinleyenler, birileri tarafından dinlenebileceklerini akıl edemiyordu!
Dünyadaki dengeyi ve gidişatı okuyamayan İstanbul sermayesi ile Gülen kolkola girdi! Devleti ele geçirmek için hamle yaptı!
Geri tepti!
Arkası da gelecek!
Tasfiyeler yaşanacak!
Sermayenin bir kısmı özür dileyip kendini affettirecek!
40 yıldır binbir emekle yürüyen cemaat ise maalesef tükenecek!
Kestanepazarı-Pensilvanya kader hattı!
Filmini çekseniz kimse inanmaz!
Ama gerçek bu!
Keşke böyle olmasaydı!

NOT: Cematte birinci hedef neden İran oldu! Bunu hizmete gönül verenlerden hiç düşünen oldu mu?
IMAGE Doğu Türkistan’da yeni yıldan itibaren Müslümanların işyerleri ve resmi kurumlarda namaz kılması ve tesettür yasaklanıyor.Doğu...
IMAGE Bangladeş hükümeti tarafından bağımsızlık savaşı sırasında işlenen suçların araştırılması için 2009'da kurulan Uluslararası...
IMAGE Kafkasya Emirliği, IŞİD'e biat ettiğini açıklayan Dağıstan Birliği komutanını azletti ve yerine yenisini atadıRusya’ya karşı savaş...
IMAGE ABD polisi, Ferguson yakınlarında Antonio Martin ismindeki bir siyahi genci daha vurarak öldürdüABD'de polisle siyahi protestocular arasındaki...
IMAGE Almanya'da neo-Nazilerin kalesi Dresden'deki İslam ve göçmen karşıtı Pegida hareketinin gösterileri sürüyor. Almanya'nın Dresden kentinde...
IMAGE Özbekistan, yurtdışına çıkış izni almadan seyahat eden vatandaşlarına beş yıl hapis cezası verecek.Özbekistan Dışişleri...
IMAGE Abdullah Öcalan, bölgedeki, yol kesme adam kaçırma, vergi salma, mahkeme kurma gibi eylemlerin sonlandırılması talimatı verdi. Silahlara...
IMAGE Geçenlerde Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, +1 TV’ye verdiği röportajda Abdurrahman Dilipak’ın, “AK Parti’nin bir proje...
IMAGE Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, günlük basın brifinginde Cemaat’e yönelik soruşturmada hakkında yakalama kararı...
Buradasınız: Anasayfa Güncel Haberler Türkiye Film gibi bir son (Ergün Diler)